Svarīgi atcerēties, ka, lai dāvātu orhidejai ar apkaltušām saknītēm otro iespēju, nevajadzētu kavēties ne mirkli. Tiklīdz esat pamanījuši, ka ar saknītēm ir problēmas, jāreaģē nekavējoties.
Šajā rakstā mēs jums pastāstīsim, kā orhidejai ar nokaltušām saknēm var dot otro iespēju. Jāņem vērā, ka process var aizņemt diezgan ilgu laiku, taču iespējas veiksmīgai atjaunošanai ir diezgan lielas.
Orhidejām ir zināma reputācija kā kaprīziem telpaugiem. Tomēr arī apžuvušas saknes var “atjaunot”, ja zināt, kā pareizi rīkoties.
Lasi arī: Kāpēc zemeņu lapas kļūst sarkanas un ko darīt, lai atjaunotu savu iecienītāko augu
Pirmkārt, kādas ir pazīmes lai saprastu, ka saknes ir bojātas.
1. Sakņu krāsa ir mainījusies – tās vairs nav gaišas, bet ir brūnas vai pat melnas.
2. Saknes kļuvušas “mīkstas”.
Tātad, kā rīkoties?
Ja orhideja ir zaudējusi saknes puves dēļ:
1. Vispirms apstrādājiet saknes. Izņemiet sapuvušās un bojātās saknes, izmantojot asu, sterilu instrumentu. Apstrādājiet griezumus ar ūdeņraža peroksīdu.
2. Aizstājiet substrātu ar jaunu, kas ir brīvs no kaitīgajām vielām. Izmantojiet svaigu, sterilu substrātu, kas paredzēts tieši orhidejām.
3. Pēc tam aplaistiet orhideju, lai samitrinātu substrātu.
Ja saknes ir nokaltušas mitruma trūkuma dēļ, jārīkojas mazliet citādi:
1. Nemēģiniet piespiedu kārtā mērcēt nokaltušās saknes. Tādā veidā jūs tās tikai sabojāsiet. Noņemiet nokaltušās daļas un apstrādājiet iegriezumus ar ūdeņradi.
2. Orhidejas (ar visām saknēm) jāievieto sūnās (jā, būs jādodas tām pakaļ uz mežu!). Jāsalasa mitras, “pufīgas” sūnas. Tām piemīt tādas īpašības, kas palīdz atveseļoties saknēm.
3. Izgatavojiet mini siltumnīcu no burkas vai maisiņa, lai palīdzētu saglabāt mitrumu, kur tas viss atrodas.
4. Noņemiet burku vai maisiņu uz 10-15 minūtēm 1-2 reizes dienā un tajā laikā apsmidziniet orhideju, kas palīdzēs tai saglabāt mitrumu.